O autorovi

O měNarodil se před mnoha a mnoha lety pozdního večera v nejhlavnějším městě západních Čech.

V romantické literatuře by to bylo za bouřlivé noci, ale autor nebyl zrozen do romantické literatury, nýbrž do Života. Ten pozdní večer nebyl první máj a hrdliččin hlas už nezněl vůbec. Ale došlo k tomu shodou okolností 6. prosince, takže v dalších letech měl zmíněný trochu problém s vyjádřením radosti v den svých narozenin. Přicházeli totiž vždy pravidelně čerti, do ruda rozvášněni předchozími návštěvami hříšníků. A se škytavým a špatně artikulovaným příslibem pekelných muk mávali svými velkými pytli, čímž vyvolávali dětská traumata.

Jsa rebel bez příčiny, zpočátku hodně křičel.

Nejvíc na matku, po dopravení domů i na otce a posléze na celou rodinu. Vyjadřoval tak svůj protest proti Systému, který se ho snažil umlčet jídlem, teplem, všeobecnou pohodou a jinými skrytými manipulacemi. Z činžovního domu, kde po pomalém opouštění slasti plínového zábalu začal pomalu poznávat i radost ze sousedského soužití ve frontě na společné chodbové wc, byl rodiči převezen do paneláku, kde prožil dalších mnoho let. Mezitím se pokoušel  například vyrůst,  což se mu po absolvování osmi tříd povedlo do menší střední výšky. A první životní úkol tedy zvládnul.

Celé dětství oplýval antitechnickým talentem, manuální nezručností a značnou barvoslepostí, ale někde v skrytu duše dobrodružnou povahou.

Proto odešel studovat Střední Odborné Učiliště Železniční, obor s nekonečným názvem Mechanik silnoproudých zařízení, což je, přeloženo do lidštiny, elektrikář. V tomto případě leštič a čistič obrovských diod, triod, prolézač rotorů a statorů motorů, polykač uhlíkového prachu, naftový plavec a vazelínový specialista. Zde čtyři roky poznával denní styk s chlapci, neboť děvčata se zde nevyskytovala. A během středoškolsky prožitých let pochopil pouze, že elektrony jsou malý trpajzlíčci, kteří běhají v drátech a jsou označeni plus a mínus. A ty dvě skupiny se navzájem nesnášejí. Kteréžto rozsáhlé poznatky aplikoval po ukončení docházky do praxe. Výsledkem bylo několik zábavných odpojení, zkratů, přepólování, požárů a zdařilých menších explozí.

Začal se tou dobou také vyskytovat hojně v lesních porostech, zvláště o víkendech.

V tomto civilizací nedotčeném prostředí, spolu s podobnými zeleně zbarvenými individui začal výt s vlky a nedvědy písně dlouhých i krátkých cest. Posléze i své vlastní texty a melódie, které se mu sem tam vetřely do pera. A tyto naplňující záliby se mu občas přihodí dodnes.

Za svou odvahu přistoupit k maturitní zkoušce byl ohodnocen jako dost statečný.

Pak se určité časové období válel ve šmíru a naftě, často nucen uskakovat před rozjetou lokomotivou, vypuštěnou posunovačem, který byl právě zabrán do hovoru o podrobnostech rozjásaně prožitého víkendu.
Vojenské dvouleté službě, v té době ještě povinné, se rafinovaně vyhnul. V prvních dnech známého převratu, kdy studenti před hrozbou pololetních zkoušek raděj vyšli provolávat hesla do ulic, vystupoval pod identitou několika smrtelně zraněných demostrantů. Čímž způsobil revoluci a následný binec v evidenci vojenské správy a tudíž na něj bylo zapomenuto. Usoudil, že je to tak dobře, protože se svou výškou by se do tanku nevešel a u maríny by zase nepůsobil impozantně. A více se tím již nezabýval.

Během dalšího života absolvoval mnoho různých etap,

ať už jako zaměstnanec, nebo se vydávaje za fyzickou osobu, ačkoliv je osoba spíše psychická.

V současnosti bloumá po superhobby marketu a předstírá, že je prodavač.

A v této době, vymknuté z kloubů, která šílí, pocítil nutkavou vnitřní potřebu sdělit lidem závažné světově významné myšlenky. Například, že vaření je docela zábavné. A výsledkem je tento web.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář